MB Sunu

Ders sunuları, etkinlikleri, konu özetleri, pano materyalleri...

Sosyal Medya Hesaplarımız

Yardım

Üyelik Hakkında

Sayfamızdan izleyerek ya da indirerek yararlanmak için herhangi bir üyeliğe gerek yoktur.

Sunular Hakkında

Hayır, sunuları izlemek, izletmek için üye olmanıza veya dosyayı indirmenize gerek yoktur. "Sunuyu İzle" bütonu ile indirmeden online kullanabilirsiniz.

Hayır. Sunularımız her bilgisayarda her tablette, her mobilde açılır. Herhangi bir eklentiye ihtiyacınız yoktur.

Sunularımızın sadece izleme sayfalarını paylaşabilirsiniz. İndirip farklı ortamlarda yükleyerek paylaşıma iznimiz yoktur.

İndirdiğiniz sunu klasöründe bulunan index.html dosyasına tıklayın. Sisteminizde default olarak hangi browser (crome, firefox, explorer) yüklü ise onunla sunu açılacaktır. İndirdiğiniz dosya üzerinden sunuyu izlerseniz internet bağlantısına gerek yoktur.

Videolar ile etkileşime girmek mümkün değildir, çoğu zaman geri bildirim alınması gerekir. Ayrıca konu anlatımında, öğretmenin devreye girmesi gerektiği yerde, sunu otomatik durur, öğretmenin istediği anda sunuya devam edilir.

Bu sorunun cevabı aslında kuruluş amacımızı belirtecek. İnternet ortamında sıklıkla sesli videolar, hatta sesli ders sunuları veren internet siteleri görüyoruz. Buralarda sınıf kontrolünü, ders hakimiyetini ne yazıkki bu tarz oluşumlara teslim ettiğimizden öğretmenin sınıf içi etkinliği düşmektedir. Bu bir bakıma kolaya kaçan öğretmenler için biçilmiş bir kaftan olabilir. Biz ise sunularımız ile öğretmenin derste aktif olmasını sağlıyoruz. Öğrencilerle etkileşime geçmesi gerektiği yerde sunuyu durdurup dersi kendi sesiyle sürdürmesini sağlıyoruz. Tercih sizin. Buna karşın, sınıfa alışkın olmayan 1.sınıfların ilk ayları için ilk ders sunularımızda ses kullandık. Eğlenceli sunularda ses kullandık.

Dosyalar Hakkında

Hayır, sitemizden dosya indirmek için herhangi bir üyeliğe gerek yoktur. "Hemen İndir" bütonu ile dosyalarımızı indirip kullanabilirsiniz.

Hayır, dosyalarımızı sadece sınıf ve ev ortamında kullanabilirsiniz.