BLOG

Whatsapp Kanalımız Açılmıştır

Whatsapp Kanalımız Açılmıştır

MBSunu.Com Whatsapp kanalımız açılmıştır.

Güncel paylaşım bildirimlerimizi almak isteyenler whatsapp kanalımızı takip edebilir. Kanalı takip edenler ve yönetici birbirinin hiçbir bilgisini göremez ve etkileşime giremez. Sadece paylaşım yapıldığı zaman whatsapp bildirimi alırsınız.

Doğru Kalem Tutuşu, Kağıt Yerleşimi ve Oturuş Pozisyonu

Doğru Kalem Tutuşu, Kağıt Yerleşimi ve Oturuş Pozisyonu

Kalem tutma becerisi genellikle okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf dönemlerinde öne çıkar. Ancak birçok kişi, bu evrelerde çocukların kalemle ilk defa tanıştığına inanırken, gerçekte birçok çocuk okula başlamadan bile çizim, boyama ya da yazma aktivitelerine katılmış olabilir. Eğer bu deneyimler esnasında uygun bir yetişkin rehberliği alınmazsa, yanlış bir kalem tutuş alışkanlığı geliştirilebilir. Bu nedenle, birinci sınıfta kalem tutma, kağıt yerleşimi ve oturuş pozisyonu konuları üzerine öğretmen gözlemleri kritiktir. Bu dönemde yanlış alışkanlıklar edinilirse, ilerleyen sınıflarda bu yanlışlıkları düzeltmek oldukça zorlaşabilir. Peki kalem tutma becerisine ne zaman odaklanmalıyız? En makul yanıt, 'çocuklar kalem ve kağıtla ilk tanıştığı anda' olacaktır.

Uyum Sürecinde Görsel Hatırlatıcılar

Uyum Sürecinde Görsel Hatırlatıcılar

Okula yeni başlamış çocuklar için okulda geçirecekleri zamanın ne kadar olduğunu ve bu süre zarfında ne tür aktiviteler yapacaklarını anlamaları çok kıymetlidir. Bu anlama süreci, öğrencilerin endişelerini hafifletebilir. Bu bağlamda, bir görsel hatırlatıcı yöntemi aşağıda sunulmuştur. Bu yöntem, uyum süreci boyunca her gün kullanılabilir.

PowerPointte Tetikleyici Animasyonlar

PowerPointte Tetikleyici Animasyonlar

Tetikleyici animasyonlar, bir nesnenin tıklanmasıyla başka bir nesnede animasyonu tetikleyen bir özelliktir. Bu, sunularınızı daha interaktif hale getirir ve izleyicilerin dikkatini çeker. Örneğin, bir resme tıkladığınızda, başka bir resim veya metin kutusu belirebilir, kaybolabilir veya hareket edebilir. Bu, izleyicilere daha fazla kontrol hissi verir ve sununuzun daha dinamik ve ilgi çekici olmasını sağlar. Bu makalede soru ve cevap metinlerini tetikleyici animasyon kullanarak yapacağız. En alta da bir video bırakıyorum, kolay bir şekilde siz de yapabileceksiniz.

PowerPointte Yıldız Şekillerine Görsel Nasıl Eklenir?

PowerPointte Yıldız Şekillerine Görsel Nasıl Eklenir?

PowerPoint, sunularınızı kişiselleştirmenin ve görsel çekiciliği artırmanın birçok yolunu sunar. Bu yolların en etkileyici olanlarından biri, şekillerin içine görseller eklemektir. Bu makalede, PowerPointte yıldız şekillerine nasıl görsel ekleyeceğinizi adım adım göstereceğim. El alta da bir video çekim bırakıyorum, çok kolay bir şekilde sizler de ekleyebileceksiniz.

ChatGPT-4 ve Link Reader: İnternet Deneyiminizi Yeniden Şekillendirin

ChatGPT-4 ve Link Reader: İnternet Deneyiminizi Yeniden Şekillendirin

ChatGPT-4, OpenAI tarafından eğitilmiş bir dil modelidir ve kullanıcıların çeşitli konular hakkında bilgi edinmelerine, sorularını yanıtlamalarına ve genel olarak daha etkili bir şekilde bilgiye erişmelerine yardımcı olur. Link Reader ise, ChatGPT-4'ün yeteneklerini genişleten bir eklentidir. Bu eklenti, URL'ler veya bağlantılar aracılığıyla sunulan her türlü içeriği işlemesine ve anlamasına yardımcı olur.

Powerpointte Geçiş Efekti İle Geri Sayım Sayacı Ekleme

Powerpointte Geçiş Efekti İle Geri Sayım Sayacı Ekleme

Bir sunum hazırlarken, sununuzun etkileyici ve unutulmaz olmasını isteriz. Ancak bu, her zaman kolay bir iş değildir. PowerPoint sunularınıza heyecan katmanın ve izleyicilerinizin dikkatini çekmenin birçok yolu vardır. Bu yollardan biri de sunularınıza geri sayım sayaçları eklemek olabilir. Bu makalede, PowerPoint sunularınıza nasıl geri sayım sayaçları ekleyebileceğinizi ve bu özelliği etkili bir şekilde nasıl kullanabileceğinizi ele alacağız.

2023 - 2024 Eğitim Öğretim Yılı MEB Çalışma ve İş Günü Takvimi Yayınlandı

2023 - 2024 Eğitim Öğretim Yılı MEB Çalışma ve İş Günü Takvimi Yayınlandı

2023 - 2024 Eğitim Öğretim Yılı için Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimini yayınlamıştır. Takvime göre 1.dönem 11 Eylül 2023 tarihinde başlayacak olup 19 Ocak 2024 tarihinde sona erecektir.
2.dönem ise 5 Şubat 2024 tarihinde başlayacak olup 14 Haziran 2024 tarihinde sona erecektir.

Çalışma takviminde göze çarpan 2.dönemki ara tatil 1 hafta geriye kaydırılarak Ramazan Bayramı tatili ile birleştirilmiş.